Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

IPL - E-Light

Intenzivní pulsní světlo - IPL

   Permanentní redukce ochlupení, fotorejuvenace – omlazení pleti, odstranění rozšířených žilek, sjednocení barevného tónu pleti – pigmentové skvrny, léčba akné.

    Výkonné vodní chlazení aplikačního krystalu zajišťuje příjemný průběh terapie. Přístroje používají speciální hranatý tvar světelného pulsu. Technologie zajišťuje maximální využití energie pulsu a minimalizuje tak možnost vzniku nežádoucích vedlejších projevů. Dotyková obrazovka, jednoduchá obsluha.

Indikace:

 • depilace
 • vyhlazování vrásek
 • fotorejuvenace
 • lécba akné

Fotoepilace - IPL

    Trvalé odstranění chloupků pomocí přístroje IPL = intenzivní pulsní světlo (intense pulsed light) je nejmodernější metoda epilace.

Co je fotodepilační ošetření

    Technologie IPL umožňuje zničení vlasového folikulu prostřednictvím selektivní fototermolýzy. Tento termín se skládá z řeckého slova "foto" = světlo, "termo" = teplo, "lysis" =  zničení a "selektiv" = působící pouze místně. Melanin je barvivo, které dodává chloupku jeho zabarvení. Dovede absorbovat svazek paprsků z proměnlivého pulsního světla. Dojde k zahřítí chloupku až do kořínku, aniž by byly poškozeny ostatní tkáně. 

Zvýšení teploty umožní zničení buněk a z folikulu již nemůže vyrůst chloupek.

Části těla,jež mohou být ošetřeny

    Fotodepilaci s IPL je možné provádět na všech částech těla (nohy, třísla, záda, prsa, podpaží...) a obličeje (horní ret, mezi obočím, vousy...) Tato epilační metoda je efektivní jak u mužů, tak u žen. Při brazilské depilaci se osvicuje kůže, nikoli sliznice. IPL umožňuje ošetřovat nejlépe ochlupení černé barvy, ale i hnědé a dokonce i tmavě blond. Za pomoci IPL obvykle nejdou odstranit bílé chloupky.

Ideální počet návštěv

    V průměru bývá zapotřebí 5 návštěv. Ochlupení roste v cyklech (existují období růstu a období klidu). IPL působí na chloupky v růstové (anagenní) fázi. Frekvence sezení je od 4 do 8 týdnů. Ošetření je tím účinnější, čím tmavší budou chloupky a světlejší pokožka. Úspěšnost závisí také na hormonální hladině klienta a na tom, zda užívá hormonální léky (antikoncepci, substituci, kortikoidy apod.) - ty úspěšnost snižují a bývá zapotřebí větší počet návštěv.

Postup ošetření IPL

 • Před depilací se doporučuje pleť neopalovat a chloupky neodstraňovat depilací teplým voskem či cukrovou pastou.
 • Chloupky asi 1-2 dny před ošetřením IPL oholíme, aby v den ošetření byly asi 0,5 - 1 mm dlouhé.
 • Depilovaná oblast se potře gelem a poté postupně osvicuje. Doba ošetření i cena závisí na velikosti ošetřované oblasti.
 • Po několika dnech odumřelé chloupky přirozeně vypadají, nedoporučuje se je vytrhávat, jenholit do příští návštěvy.

Doporučení před ošetřením

    Jeden měsíc před a po epilaci se doporučuje pleť neopalovat v soláriu a nepoužívat samoopalovací přípravky. Chloupky není vhodné odstraňovat jakoukoli metodou vytrhávání (vosk, cukrová pasta, orientální depilace, pinzeta, depilační strojek....)

    Po ošetření se pokožka nesmí opalovat v soláriu ani na slunci, případně je nutno ji chránit krémy s nejvyššími UV filtry, tzv. slunečními blokátory.

    Pokud máte velmi citlivou pokožku, doporučujeme vám po ošetření aplikovat přípravky s Aloe Vera. V letních měsících po fotoepilaci chraňte epilované části těla opalovacími přípravky s minimálně 20 UV filtrem. Kvalitní opalovací prostředky lze zakoupit v našem studiu. 

Zajištění bezpečnosti

    Jedná se o zcela bezpečné ošetření. Systém IPL umožňuje ochlazení pokožky díky přestávkám mezi světelnými mikroimpulsy, a tak pokožka nebývá spálená, jak se někdy stává u laseru.

    Ošetření se nedoporučuje v těchto případech: epilepsie, diabetes, herpes, tetování, čerstvé opálení, u osob užívajících léky na ředění krve a které užívají léky způsobující přecitlivělost na světlo, u osob, kteým vznikla kožní vyrážka v minulosti jako reakce na světlo.

Výsledky epilace

    Epilace s IPL je považována za trvalou nebo dlouhodobou. V průměru se podaří odstranit 85% chloupků. Zbylé chloupky budou světlé a jemné, téměř nepostřehnutelné. Epilace je závislá na hormonálních změnách a užívání léků, které obsahují hormony. Může se proto po určité době jednorázově udržovat.

Výhody fotodepilace pomocí IPL

 • bezpečnost
 • neinvazivní metoda, téměř bezbolestná, vedlejší účinky jsou minimální díky ochlazení pokožky
 • účinnost, přizpůsobivost, pohodlnost, rychlost
TOPlist